sobota, 9 marca 2013

Percy Jackson... ♥ Pamiętniki Herosów

Pamiętniki Herosów. Niestety ku mojemu rozczarowaniu książka nie opowiada o dalszych przygodach Percy' ego Jacksona, Annabeth Chase, Jasona Grace, Leona Valdeza, Piper McLean, Hazel Levesque, oraz Franka Zhanga. Jest to raczej coś w stylu Archiwum Herosów. Mówi o tułaczce Luke'a Castellana, Thalii Grace i wspomnianej Annabeth, oraz o innych głębiej nie poruszonych historiach.

Ale czy my pisałyśmy o Percym Jacksonie i Bogach Olimpijskich??? Chyba nie. Więc głębiej poruszę ten temat.

Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy to seria opowiadająca o dorastaniu młodego herosa tytułowego Percy' ego Jacksona i o jego zmaganiach w walce z tytanem Kronosem, Panem Czasu.

Złodziej Pioruna. Tom I. Percy dowiaduje się, że jest półbogiem - synem greckiego boga Posejdona. Tymczasem jego matka Sally Jackson zostaje porwana przez boga Hadesa. Percy trafia do Obozu Herosów pod okiem satyra Grovera Underwooda. Wyrusza w podróż do Podziemia wraz z Groverem i Annabeth po Piorun piorunów Zeusa, który został skradziony. Po drodze spotkają Aresa i inne niebezpieczeństwa czyhające za rogiem. Jak potoczą się ich losy? O co chodzi w przepowiedni mówiącej o zdradzie przyjaciela? Przeczytaj a się dowiesz!!! ♥♥♥Morze Potworów. Tom II. Grover wyrusza na poszukiwanie boga dzikiej przyrody Pana. Tymczasem Obóz Herosów ma kłopoty. Ktoś otruł sosnę Thalii, która umiera, a wraz z nią cały obóz. Obrona słabnie, a poplecznicy Kronosa już planują atak. Chejron zostaje zwolniony, a jego miejsce zajmuje Tantal. Clarisse zostaje wysłana na misję mającą na celu znalezienie Złotego Runa, które może uratować sosnę. Percy, Annabeth i cyklop Tyson, brat Percy' ego bez pozwolenia Pana D. i Tantala sami wyruszają po Złote Runo. Czy uda im się ocalić obóz i Grovera? Jak zadziała Runo? ♥♥♥Klątwa Tytana. Tom III. Percy, Annabeth i uwolniona, przywrócona do życia przez Runo Thalia Grace wyruszają pomóc Groverowi w przetransportowaniu do Obozu Herosów dwójki półbogów Bianki i Nika di Angelo. Jednak zaginęła Annabeth, a walce pomogły im Łowczynie Artemidy. Bianca przyłącza się do nich. Za sprawą obecnej Artemidy pojawia się Apollo i transportuje Łowczynie oraz herosów do obozu, a bogini wyrusza na łowy. Musi odnaleźć starożytnego potwora, który zagraża Olimpowi. W obozie porucznik Łowczyń Zoe Nightshade, Bianca, Percy, Grover oraz Thalia wyruszają na pomoc bogini. Co wiąże się z przepowiednią mówiącą o klątwie tytana? Jaki sekret skrywa Zoe? ♥♥♥Bitwa w Labiryncie. Tom IV. Annabeth razem z Percym, Tysonem i Groverem zostaje wysłana do Labiryntu by powstrzymać najazd nieprzyjaciół. Tymczasem w obozie trwają przygotowania do bitwy. Do czego potrzebna będzie półbogom śmiertelniczka? Co stanie się w obozie, a co w Labiryncie? Kim jest nauczyciel szermierki Kwintus? Jaką rolę odegra Dedal? ♥♥♥Ostatni Olimpijczyk. Tom V. Kronos odrodził się w ciele Luke' a Castellana. Percy by stawić mu czoła stał się niezniszczalny. Gdy bogowie walczą z Tyfonem Percy i jego przyjaciele muszą ratować Olimp. Czy Percy porzuci Nadzieję? Jakie sekrety wyjdą na jaw? O kim mówi tytuł książki? Czy piętno Achillesa to szczęście czy przekleństwo? ♥♥♥Wiem, że to co napisałam nie daje zbyt dużego obrazu, ale jak miałam to opisać nie opowiadając wcześniej całej książki? Mam nadzieje, że się podoba! Niedługo opiszę serię Olimpijscy Herosi. Do zobaczenia.

 Nikuś ♥

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz